Skip to main content

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Boşanmak istiyorum. Haklarımı öğrenebilir miyim?

Boşanma, nafaka, velayet gibi konularda hukuki süreçlere başvurmak istiyorsanız ancak avukat tutacak bütçeniz yok ise; yaşadığınız ildeki baroya bağlı adli yardım bürosuna muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ve kimlik fotokopinizle başvurarak ücretsiz bir avukat talep edebilirsiniz.

Haklarınız konusunda bilgilenmek için ilgili yayınlarımıza ise şuradan ulaşabilirsiniz.

 

2. Evimde, iş yerimde, sokakta, sanal dünyada şiddete, tacize maruz bırakıldım. Ne yapabilirim?

Derneğimiz hukuki ve sosyal destek vermemektedir. Bu destekleri veren bir kadın örgütü olan Mor Çatı’nın, şiddete uğradığınızda neler yapabileceğinize dair hazırladığı detaylı bilgilendirmeye şuradan ulaşabilirsiniz.

Mor Çatı’ya telefon ya da e-posta aracılığıyla ulaşarak destek alabilir; Mor Çatı dışında destek alabileceğiniz kamu kurumları ve kadın örgütlerinin listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

 

3. Derneğinizde gönüllü olmak/staj yapmak istiyorum. Ne yapabilirim?

Feminist bir örgüt olarak gönüllü destek vermek ya da staj yapmak isteyen kadın arkadaşlarımızla hem bize hem de destek veren arkadaşımıza iyi gelecek yapılandırılmış bir gönüllülük/staj programı yürütülmesini önemli ve değerli görüyoruz. Şu an için yapılandırılmış bir program oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize bilgilerinizi bırakmak isterseniz [email protected] adresine, neden gönüllü olmak/staj yapmak istediğinizi, kendinizi tanıtan bir e-posta ile iletebilirsiniz. Sizlerle tanışmaktan büyük mutluluk duyarız!